Şanda Kebap

Şanda Kebap
ADRES: Kuruçeşme Mh., Yeşilpınar Sk, 34400 Beşiktaş/Istanbul Province, Turkey
YAŞ: Her yaş için
WEB: Etkinlik linki için tıkla
TELEFON: (212) 265-1390

Et Yemeye Doymak için Sanda Kebap, Ahmet Usta!

Eskiden evimize çok yakın bir yerde olan Ahmet Usta tüm hamileliğim boyunca severek ve sıkça gittiğim bir mekandı. Bu güzel insan şimdi Arnavutköy sırtlarında çok şık, çok güzel, manzaralı, kocaman bir yer açtı. Yemekleri elbette lezzetinden hiçbir şey kaybetmedi… Bu işe biz biraz üzüldük zira eskiden bizim için yürüme mesafesindeydi.

Ancak Ahmet Usta için çok daha iyi oldu orası kesin. Şanda Kebap’ta ya ocak başında oturup Ahmet Usta’nın o espirili ve bir o kadar da felsefi konuşmasına katılabiliyorsunuz ya da teras- salon alternatiflerinden birini seçip, Ahmet Usta’nın sizin için pişirmesini bekliyorsunuz. Oğlum sonunda geçen hafta yüzme çıkışı Ahmet Usta ile tanıştı ve çok mutlu oldu. O kadar sevdi ki her dakika kendisine sorular sordu.

O gece Ahmet Usta ocak başında Reşat dışında hiç kimseyle konuşamadı. Reşat yedi yedi yedi… Ne yedi derseniz; et obur bir erkek çocuğu olarak ocakta ne varsa diyebilirim. Şanda Kebap’ta her şey tertemiz. En kaliteli, en taze malzemeler kullanılarak hazırlanıyor. Salatalardan, soğuk mezelere ve özenle seçilen etlerden yapılan kebablara kadar… Aynı zamanda çocuklar için de eğlenceli bir mekan. Bebek sandalyesi ve boya kalemleri de her daim mevcut. Şanda Kebap ve Ahmet Usta kesinlikle denenmesi gereken bir mekan. Hem çocuklu hem de çocuksuz.

LALE KOZİKOĞLU