Divan Cafe

Divan Cafe
ADRES: Gümüşsuyu Mh., Beyoğlu/Istanbul Province, Turkey
YAŞ: her yaş için
TELEFON: () -

Divan Oteli Harbiye Geçen hafta pazar günü Geyik Koşusu’ndan sonra karnımız kurt gibi acıkmış bir şekilde kendimize yiyecek bir şeyler ararken aklımıza Divan Oteli’ne gitmek geldi. İyi ki de geldi.

Divan Oteli yenilendikten sonra çok daha güzel olmuş… Biz anne- baba olarak birçok kez gittiğimiz Divan Oteli’ne bu sefer ailecek gitmiş olduk.

Vale hemen kapıda arabanızı alıyor ve park ediyor ve bu hizmet için hiçbir ücret talep edilmiyor. Ardından lokantalardan biri olan Divan Cafe’deki yerimizi aldık. Koltuklar rahat. İçeride huzurlu bir ortam bulunuyor. Rahat rahat yayılabilmek için büyük koltuklardan birine oturduk. Hemen çocuk menüsü geldi ki, menü de sağlıklı alternatiflerin olması beni bu çok mutlu etti. Çocuk menüsü deyince aklıma sosis-kızarmış patates ve hamburger gelir olmuştu son dönemlerde… Bu menüde yanında salata ve pilavla birlikte döner bile var. Bizimki et obur olduğu için onu tercih etti. Döneri lüplettikten sonra etrafta dolaşma seansı başladı. Lobide bir piyano var.

Bizimki hemen piyanonun başına geçti ve çalmaya çalıştı. Normalde böyle bir davranış kesinlikle kabul edilmezken Divan’da, zarar vermedikleri sürece çocukların piyano tuşlarına basmalarına izin veriliyor. Alışsınlar diye…

Mentalite tam anlamıyla farklı. Fiyatlar makul. Yemek en üst kalitede. Temiz ve huzurlu bir ortam.

LALE KOZİKOĞLU